Skip to content

Zmienia się nasz Oświęcim w niezwykłym tempie

Czy można się z tym nie zgodzić?

Nowe parki miejskie, piękniejące bulwary, nowoczesny „Park&Ride” w miejscu „starego Globu”, nowe drogi i dziesiątki odnowionych przestrzeni wewnątrz osiedli. To tylko niektóre efekty miejskich inwestycji.

Swoje dokłada Oświęcimski Powiat. Zmodernizowane ulice i szpital, budowany nowoczesny ośrodek szkolno-wychowawczy dla dzieci niepełnosprawnych, czy też powstający obiekt lekkoatletyczny z boiskiem przy popularnym „Chemiku”. Do rozwoju miasta przyczyniają się także inni: instytucje publiczne, mieszkańcy i prywatni przedsiębiorcy.

Bogaty wybór atrakcji kulturalnych i sportowych w zielonych, czystych i zadbanych przestrzeniach miasta, czyni je dodatkowo wygodnym do zamieszkania. Doceniają to mieszkańcy i nasi goście. Recepta na dalszy rozwój Oświęcimia, jako dobrego miejsca do życia wydaje się prosta. Jej sednem jest właściwie rozumiana samorządność. Wybierzmy samorządowców, którzy od lat współpracują zgodnie na rzecz nas, mieszkańców.

Jestem spokojny o nasze miasto, bo jesteśmy w miejscu gdzie nie trzeba na nowo definiować prawdziwego znaczenia słów: szacunek, demokracja czy odpowiedzialność. W tych szalonych czasach zamętu skorzystajmy z recepty pokolenia naszych rodziców i dziadków – jeśli nie wiesz co zrobić i jak się zachować, to na wszelki wypadek zachowaj się przyzwoicie! Jesteśmy Miastem Pokoju, to przecież zobowiązuje.

Kazimierz Homa

Przewodniczący Rady Powiatu

Back To Top